Aerobiczna 6 Weidera nie jest bezpiecznym treningiem

Aerobiczna 6 Weidera to program opierający się na gigantycznej ilości powtórzeń w wielu seriach bez obciążenia. Dzięki temu pozornie są to dobre ćwiczenia na płaski brzuch również w domu.

Aerobiczna 6 Weidera jest treningiem powszechnie znanym. Wiele osób choć raz w życiu próbowało wykonać ten program treningowy, aby zbudować sobie silne mięśnie brzucha. Jednak tylko niewielka część z nich była w stanie zrealizować w pełni założenia tego treningu. W Internecie można znaleźć różne opinie na temat tego systemu, dlatego poniżej zamieściliśmy kilka wartościowych informacji…

Ta ogromna ilość powtórzeń nie tylko nie pomoże Ci zgubić brzuch, ale też absolutnie w żadnym wypadku nie przyda Ci się w budowaniu mięśni brzucha. Gdyby dało się mieć płaski brzuch za pomocą prostych ćwiczeń na jedną grupę mięśni i bez porządnej diety, to wokół wszyscy mieliby albo idealną talię (kobiety) albo kaloryfer (mężczyźni), prawda? Nie jest tak, więc raczej się nie da.

Jak więc wytłumaczyć pozytywne opinie? Jeśli ktoś całe życie się nie rusza, a nagle zacznie ćwiczyć, to nieważne co by robił – będzie postęp.

Aerobiczna 6 Weidera nie jest bezpiecznym treningiem. Obciąża w nieuzasadniony sposób Twój kręgosłup oraz jest stworzona tak, aby przetrenować Twoje mięśnie brzucha.

Droga na skróty nie zawsze jest drogą lepszą. W przypadku mięśni brzucha trzeba się nastawić na cierpliwość, sukcesywnie wykonywać różnorodne ćwiczenia o zróżnicowanej intensywności i co najważniejsze odpowiednio się odżywiać. Optymalna liczba treningów brzucha w tygodniu to 3-4.

Poznaj negatywny efekt nadmiernych treningów

Poznaj 6 mało znanych powodów dla których warto jeść truskawki