Military Fitness Trainer, czyli 28-dniowy bardzo intensywny system treningowy

Military Fitness Trainer wynaleziony przez Grega Plita, to system treningowy opierający się na gigant seriach, w których ćwiczący wykorzystuje m.in. masę własnego ciała, hantle i sztangę. MTF trwa 28 dni i składają się na niego treningi o niesamowitej intensywności – rano siłowe, wieczorem cardio – oraz specjalny plan żywienia.

Trening militarny ma na celu spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, zbudowanie potężnej masy mięśniowej oraz poprawę ogólnej wydolności i kondycji organizmu. Ponadto, MFT to świetny sposób na przełamanie stagnacji treningowej oraz zwiększenie swoich fizycznych możliwości. System ten przeznaczony jest wyłącznie dla osób zaawansowanych, posiadających odpowiednie zaplecze w postaci dotychczasowych, intensywnych treningów siłowych i wytrzymałościowych.

Przed przystąpieniem do treningów wykonuje się test sprawności, który należy powtórzyć po czterech tygodniach, co jest ś‌wietnym zobrazowaniem postępów.

PLAN TRENINGOWY

Na Military Fitness Trainer składa się 6 dni treningowych:

  • dzień 1 – trening klatki piersiowej
  • dzień 2 – plecy
  • dzień 3 – barki
  • dzień 4 – biceps, triceps i przedramię
  • dzień 5 – nogi
  • dzień 6 – dowolny trening wydolnościowy

Dodatkowo każdego dnia ćwiczymy mięśnie brzucha. Sami wybieramy obciążenia i liczbę powtórzeń, w zależności od formy. Wraz ze wzrostem fizycznych możliwości zwiększamy ciężar.

Wieczorne cardio zależy od nas – może to być tabata, jazda na rowerze, biegi z przeszkodami lub pływanie. Celem tego elementu jest spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego trening powinien trwać 45-60 minut.

Informacje na temat odżywiania znajdziesz na kolejnej stronie…

Dramat…

Te dania wyglądają identycznie, a mimo to znacznie różnią się kalorycznością. 5 przykładów!